Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Kültür ve Sanat Dünyası > Kitap Standı

Geyikli Park Sunay Akın

(1/1)

A.L.Y.A:

Zor şartlar altında kazanılmış bir savaş Çanakkale...

Evet Çanakkaleye bilirsiniz ki birçok yazar ve şair gitti ve eserler vermeleri istendi birçok şair orayı gezip görsede gözle tutulur bir eser veremedi içlerinde bir kalem vardı ki orada olsaydı yer yerinden oynardı;

Tevfik Fikret !

Kitabımızda Çanakkaleden ve Osmanlı Tarihinden yer yer hikayeler ve olaylara tanık olacaksınız bu böylemiydi, gerçekten ilginç dediğiniz bir çok olaya tanık olacaksınız şahsen ben kitabı okuduğumda bazı olaylar karşısında çok şaşırmıştım eminim sizde bazı hikayeleri okurken çok şaşıracaksınız !

Örneğin bir hikayeden bahsetmemiz gerekirse..

Yüzbaşı Kopenick

Evet birçok kişi Yüzbaşı Kopenick'in kim olduğunu hatta hikayesini dahi bilmiyor ancak Sunay akın bize bunuda anlatıyor.

Yüzbaşı Kopenick birgün belediye binasını askerlerle birlikte basar ve Belediye başkanının tutuklanmasını emreder, Bu süre zarfında Belediye Binasında ki kasadan 4.000 Mark'ı çalmayıda ihmal etmez ancak garip bir nokta vardır ki oradaki insanlar bu adamın kim olduğunu kesinlikle sorgulamazlar aslında Yüzbaşı Kopenick kesinlikle bir Yüzbaşı değildir, Hırsızlık , Haraç kesme vb. gibi birçok işten sabıkalı bir kaçaktır. Kostümüde bir eskiciden almıştır. Gel zaman git zaman yeni bir Belediye Başkanı seçilir. Bu belediye başkanı olayı anı olarak tüm halka hatırlatmak amacıyla belediye binasının önüne Kopenick'in heykelini yaptırmıştır. Dönemin Ünlü Alman oyuncak üretici Lehmann'de Kopenick'in oyuncağını yapmıştır. Bu oyuncağı gerçekten gidip görmek istiyorsanız ''İstanbul Oyuncak Müzesi'' nde bulabilirsiniz.

Günümüzde kim bir kaçağın heykelini bir belediye binasının önüne yaptırmıştır ?

Dipnot:Yukarıdaki kısa alıntı kitap hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Kitap Adı: Geyikli Park
Yazar: Sunay Akın
Kitabın Fiyatı: 12 TL

KerimCan:
paylasım icin tsk.ederim alya..

YsmN:
paylasim için tsqler Alya

hayaL:
Paylaşım için teşekkürler Alya..

Navigasyon

[0] Mesajlar

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Tüm Hakları Saklıdır.| www.flatcastnezlesi.com | 2012-2016

By cagaTay
Tam sürüme git