flatcastnezlesi,Flatcastyardım

Flatcast nezlesine hosgeldiniz..

Member Login

Lost your password?

Forum İstatistikleri

Latest Member

Not a member yet? Sign Up!

*

22 Tem 19, 22:28 ÖS

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Gönderen Konu: atkaracalar asker balıklar*** İDRİS_18  (Okunma sayısı 3236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atkaracalar asker balıklar*** İDRİS_18
: 04 Nisan 2013, 19:13:34
Linkleri göremezsiniz.. Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Ynt: atkaracalar asker balıklar*** İDRİS_18
Yanıtla #1 : 04 Nisan 2013, 19:14:52
paylaşım ıcın  tesekkurler

Yanıtla #2 : 04 Nisan 2013, 19:19:59
oldukca entresan geldi gercekten güzel bir paylaşım teşekkürler idris

тαĸdιr edιlιyorѕαɴ değιl;тαĸlιт edιlιyorѕαɴ вαşαrмıѕѕıɴ deмeĸтιr..

Yanıtla #3 : 04 Nisan 2013, 19:26:16
EVET SÖYLENENLER VE HABER DORUDUR BU BALİKLARİN BİR KOLUDA BİZİM KÖYDE ANA MERKEZİ URFA BALİKLI  GÖLÜ BİLİRSİNİZ ESAZ KOLU ORDAN BİZİM MEMLETEKADAR UZANIR .

Yanıtla #4 : 04 Nisan 2013, 19:28:01
peki urfadan dere yoluylamı gelmişler yoksa kendigindenmi oluştu?

Yanıtla #5 : 04 Nisan 2013, 19:54:02
benim büyük baban babama alnlatmis ve tüm o zamanın köy halki bilirmiş bir dün köyü su basar ama basan bu su ne cok soğuk nede çok sıçak ev ozamanın kabirlerini bile sürüklemis gitmis  sular cekildikten sunra bakmıslar yerden kaynayan bir derin su kaynaması görür dedem ozamanın kuvetli insanları bu yerden kaynayan suyun üstüne büyükce bir kayayi çekerler ve kaynağın üstine koyarlar su baslaraı nı engelenmiş ama yuyun yer altından cılması halen bu zamanımızda bilen normal bir şekilde akip giymektedir zamana yer altindan haynayan suda kimse tarafındanatılmayan ve beslenmeyen ve yakalayipta yenilmeyen kaca koca baliklar çikmiş  ve köylü retafinı çevirip güzel bir şekilde bu günümüze kadar gelmistir ve devam ediyor diyebiirsiniz niye yenilmez niye yenilmez onu bende bilemiyorum ama bir köylümüzden bir havuzdan bir balik tutar evine götürür ve kızartir yer ve adamın evinde binilmeyen bir şekilde gece yarisi yangin çikar ev telef olur yanar derdi deden dere yoluylamı gelmis nasıl gelmiş orası aşikardir .mutlaka bir açiklaması vardir  ama büyülerimiz daha iyisini bilir benim yasim 50

Yanıtla #6 : 04 Nisan 2013, 20:12:58
güzel paylaşim icin tsk.ederim.

Ben insanı,insanlıgı bilenlerden ögrendim.

Yanıtla #7 : 04 Nisan 2013, 20:58:31
Linkleri göremezsiniz.. Kayıt Olun veya Giriş Yapın
benim büyük baban babama alnlatmis ve tüm o zamanın köy halki bilirmiş bir dün köyü su basar ama basan bu su ne cok soğuk nede çok sıçak ev ozamanın kabirlerini bile sürüklemis gitmis  sular cekildikten sunra bakmıslar yerden kaynayan bir derin su kaynaması görür dedem ozamanın kuvetli insanları bu yerden kaynayan suyun üstüne büyükce bir kayayi çekerler ve kaynağın üstine koyarlar su baslaraı nı engelenmiş ama yuyun yer altından cılması halen bu zamanımızda bilen normal bir şekilde akip giymektedir zamana yer altindan haynayan suda kimse tarafındanatılmayan ve beslenmeyen ve yakalayipta yenilmeyen kaca koca baliklar çikmiş  ve köylü retafinı çevirip güzel bir şekilde bu günümüze kadar gelmistir ve devam ediyor diyebiirsiniz niye yenilmez niye yenilmez onu bende bilemiyorum ama bir köylümüzden bir havuzdan bir balik tutar evine götürür ve kızartir yer ve adamın evinde binilmeyen bir şekilde gece yarisi yangin çikar ev telef olur yanar derdi deden dere yoluylamı gelmis nasıl gelmiş orası aşikardir .mutlaka bir açiklaması vardir  ama büyülerimiz daha iyisini bilir benim yasim 50

idris bilgi için teşekkürler

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Tüm Hakları Saklıdır.| www.flatcastnezlesi.com | 2012-2016

By cagaTay & TaLaT35