flatcastnezlesi,Flatcastyardım

Flatcast nezlesine hosgeldiniz..

Member Login

Lost your password?

Forum İstatistikleri

Latest Member

Not a member yet? Sign Up!

*

17 Eki 19, 18:46 ÖS

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Gönderen Konu: Koyu yesil sebzelerin kendilerine HAS dünyaları...  (Okunma sayısı 1514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tüketmek için  birçok yeşil bitki seçeneği mevcuttur. Sevdiğiniz yeşilleri tespit edin ve bolca tüketmeye çalışın. Alışkanlıklarınızdan  sıkıldığınız zaman maceracı olup daha önce hiç duymadığınız yeşilleri deneyin.
- Brokoli hem yetişkinler hem de çocuklar arasında oldukça popüler. Kökleri ağacın köküne benzeyen brokoli kuvvetli, sağlam, ayakları yere basan bir enerji sağlar.
- Pazı, kara lahana, tere, semizotu,  labada ve bulabildiğiniz diğer bütün yeşilleri değişimli olarak sürekli kullanın.
- Lahana çiğ, turşulanmış, kapuska yapılmış, her şekilde muhteşem bir sebzedir.
- Roka, marul, m ve yabani yeşiller genellikle çiğ yenmekle birlikte aklınıza gelebilecek her türlü yaratıcı şekilde tüketilebilir.
- Ispanak ve pancarın uç kısmındaki yeşiller, oksalik asitten zengin olduğu için kemik ve dişlerden kalsiyumun çekilmesine sebep olabilir, dolayısıyla daha az miktarda tüketilmelidir; tüketirken de çeşitli tohum, fındık fıstık türevleri, tofu, baklagiller, tereyağı, yoğurt gibi protein ve yağ kaynaklarıyla birlikte pişirilmesi oksalik asitin etkisini azaltacaktır.

Koyu yeşil yapraklı sebzeler yemenin bazı faydaları

* Kanı temizler.
* Kanseri engeller.
* Dolaşımı hızlandırır, kalitesini artırır.
* Bağışıklık sistemini güçlendirir.
* Sağlıklı bağırsak florasını destekler.
* Hafif, esnek, sakin bir enerjiyi destekler.
* Modunuzu yükseltir, depresyondan kurtulmaya yardımcı olur.
* Karaciğer, safra kesesi ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.
* Soğuk algınlığı, özellikle ciğerlerdeki tıkanıklığı, mukusu azaltmak suretiyle temizler.
HANgi ET bunları Basarabilir ...Bence etsel besinler tek yönlü beslenmedir...

..
spanak gibi koyu yeşil yapraklı bitkiler bol miktarda antioksidan içeriyor. Koyu yeşil yapraklı bitkileri bir kısmında da bol miktarda demir bulunuyor.
Yeterince demir almayan kadınların suratlarında koyu renkli halkalar belirir. Yeşil yapraklı bitkilerde bulunan minerallerden biri de çinkodur.
İsveç’te problemli cilde sahip hastalar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre; diyetlerine çinko eklendiğinde 3 ay içerisinde yüzde 85’lik bir iyileşme olduğu gözlenmiş.
BÜTÜN BAYANLARİN DİKKATİNE :-)))))

YEŞİL SEBZE  olarak kendimcede favorilerim ıspanak marul maydonoz tere roka semiz otu harika bunların bir arada havuç domates hafif sirke ile salata yapıldıgını düşünemiyorum bile :)) kendimce paylaştım okuyanlar için tşklerrr......

Ynt: Koyu yesil sebzelerin kendilerine HAS dünyaları...
Yanıtla #1 : 31 Ocak 2012, 17:39:15
Kımetli bilgi için teşekkürler

Yanıtla #2 : 31 Ocak 2012, 22:00:50
Bilgi ve Paylasim icin tesekkürler .

Yanıtla #3 : 31 Ocak 2012, 23:26:14
emegine saglıkkkkkk kadircim
güzel akıcı yazmışın tşkrlerrr

Yanıtla #4 : 23 Eylül 2012, 10:09:16
Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler...

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Tüm Hakları Saklıdır.| www.flatcastnezlesi.com | 2012-2016

By cagaTay & TaLaT35