flatcastnezlesi,Flatcastyardım

Flatcast nezlesine hosgeldiniz..

Member Login

Lost your password?

Forum İstatistikleri

Latest Member

Not a member yet? Sign Up!

*

17 Eyl 19, 10:24 ÖÖ

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Gönderen Konu: MEYVE SUYULARI VE İNCE DETAYLARI..  (Okunma sayısı 1478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MEYVE SUYULARI VE İNCE DETAYLARI..
: 01 Şubat 2012, 12:22:50
Merhabalar Arkadaşlar ;  öncelikle kısa mı sürer uzun mu sürer bilemiyorum ama bir meyve suyu üreticisi ve her asamasında aktif olan bir kalite kontrolcüsü olarak sizlere kendi düşüncelerimi paylaşamak istedim ...prof degilim nacizhane anlatacağım hatam olursa affınıza sıgınıyorum.

Meyve suyu gerçekten günümüzde bence gelişim, enerji ve saglık açısından çok öneme sahip. şuanda bir kayısı şeftali vişne üzüm gibi yaz meyvelerini bulmak tüketmek imkansızdır.. bütün bu meyvelerin PİK dönemleri vardır olgunlaşır yediniz yediniz yoksa mahrum kalırız oysa hangi doktora gidersen gidiniz  hepsi her besinden yiyeceksiniz derler peki agaçtan sonra en büyük kaynagımız yine  üretimi yapılmış paketlenmiş bize sunulmuş meyve sularıdır. ama malesef ki göz yanılgısını kelime oyunlarını ve ucuz fiyat politikasını kullanarak bizler kandırılıyoruz.. bir kaç örnegi şiddetle vermek istiyorum...( alıntı degildir :-D lütfen saygi hahahh )

- meyve aromalı içecek yazıyor paketin üzerinde ; bizler sanıyoruz ki meyve suyu içiyoruz paket yani ambalaj zaten kalitesiz ama tadına bakıyoruz vaaav lezzetli örnegin kayısı  aromalı içecek yazıyor çokta leziz ama hangimiz o lezzette bir kayısı görebiliyoruz bal gibi maşşallah ama yudumluyoruz ve atıyoruz ne içindekilere baktık ne üretim tarihine baktık tabiki de nede MARKASINA..
PEKİ bu aromalı içecegi içtigimizde bünyemize neler enpoze ediyoruz...
en başta tüm hastalıkları tetikleyen şeker... (şeker bir mikroorganizmanın en özel besinidir.) şimdi şekerin vücuttaki harcanabilir degerlerine fayda ve zararlarına girmek istemiyorum hepimizin çevresinde şeker hastalıgıyla boğuşan tanıdıklarımız vardır...
sonraki ilaveleri aromalar dogala özdeş denilir her zaman ama gerçekten bir kayısı aroma gerçek meyveden üretilmez yapaydır zararlıdır....( nefes abimle meyvelisoda konusunda paylaşımımız olmuştu yüzyüze :) )..yapay olan zararlıdır ki türk firmaları daha cazip güzel olsun diye çok fazla oranda hileye kaçarak aroma kullanıyorlar.
sonra bir miktar meyve pulpu kullananlarda var ama bunca rezaletin içinde o pulp zaten bir anlam ifade etmez  ( pulp :  meyvenin parcalanmış ısısal işlem görmüş halidir.)
ve tabiki en çok başardıgımız şey bütün bu birleşimi lezzet ve koku açısından bozulmaması için kullanılan koruyucu kimyasallar....başlı başına bir katliam yaparcasına insafsızca kullanılır...
üreticiye devlet kanadı elbet izin veriyor hem iş yeri calışsın diye hemde aldatmaca gerçekten başarılı...meyve aromalı icecek yazıyor ve öylede üretiyor..

biraz uzun oldu yazım herkesin okuyabilmesi ve sıkılmadan dikkate alabilmesi icin simdilik kısa kesecegim ...sizden tek ricam %100 üretilen markalara özen gösteriniz bizim bizzat ürettigimiz %100 meyve suları gercekten orjinal meyve ile üretilir ve asla ama asla şeker ve koruyucu kullanılmaz..
Cocuklarımıza lütfen sevdirelim meyve suyunu ve asla  bahsettim özelliklerdeki ürünleri kullandırmayın ...gelecek COCUKLARIMIZIN İSE  bu gelecegi kuracak en büyük etken bizleriz....teşekkürlerrrrr............................................

Ynt: MEYVE SUYULARI VE İNCE DETAYLARI..
Yanıtla #1 : 01 Şubat 2012, 20:18:35
kadir emegine saglık güzel bilgiler vermişsin.!!!!!!!!!!!
yüzmesini bilmeyen bogulur :D

Yanıtla #2 : 01 Şubat 2012, 20:33:23
Bilgi ve Paylasim icin tesekkürler .

Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 02:06:41
2 yıldır asitli hic bir içecek içmiyorum  meyva sularını tercih ediyorum bilgilendirici paylasımınız için tskkr ederim emeginize saglık
Görme duyumu kaybettim artık Görmezden geliyorum :) Linkleri göremezsiniz.. Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Yanıtla #4 : 23 Eylül 2012, 10:08:56
Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler...

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Tüm Hakları Saklıdır.| www.flatcastnezlesi.com | 2012-2016

By cagaTay & TaLaT35