flatcastnezlesi,Flatcastyardım

Flatcast nezlesine hosgeldiniz..

Member Login

Lost your password?

Forum İstatistikleri

Latest Member

Not a member yet? Sign Up!

*

13 Ağu 22, 05:57 ÖÖ

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Gönderen Konu: Photoshop dersleri Yagmur efekt i  (Okunma sayısı 2864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Photoshop dersleri Yagmur efekt i
: 16 Haziran 2012, 12:16:43
Bir fotoğrafta yağmur yağdırmak istiyorsak aslında yapacağımız işlem çok basit. Hareketli olarak o fotoğraf karesinde yağmur yağıyor gibi görünmesini istiyorsak ilk önce çalışacağımız fotoğrafı photoshop programında açıyoruz. Dediğim aslında bu efekt çok basit, hatta bunun için photoshop programının içinde standart olarak yüklü bir action var. Sadece bunu çalıştırmamız yetecek

Photoshopta en üst satırdaki menüden Windows seçeneğine giriyoruz ve Actions ekranını açıyoruz

Açılacak olan Actions ekranında eğer Image Effects açık değilse, o ekranın sağ üst köşesinde bulunan oka tıklayıp Image Effects içerisinde kayıtlı actions’ları açıyoruz

Image Effects seçeneğindeki actions’ları da çıkarttıktan sonra Light Rain seçeneğini buluyoruz ve o seçiliyken aşağıdaki play tuşuna basıyoruz.

Evet bu işlemi gerçekleştirdikten sonra göreceğiniz üzere fotoğrafınız üzerinde çok güzel bir yağmur efekti hazır olarak eklenmiş oldu. İsterseniz böyle de kullanabilirsiniz ama yağmur efektini .gif olarak hareketlendirmek isterseniz  play tuşuna 2 defa basmanız yeterli olacak. Animasyonu hazırlamak için ise bu sefer de Windows menüsünden Animations ekranını açacağız.

Ynt: Photoshop dersleri Yagmur efekt i
Yanıtla #1 : 16 Haziran 2012, 12:21:41
yararlı paylasım ıcın tskler devran...

Yanıtla #2 : 16 Haziran 2012, 14:17:52
Paylaşım adına teşekkürler devranım arkadaşlarımızın işine yarıcaktır ....

тαĸdιr edιlιyorѕαɴ değιl;тαĸlιт edιlιyorѕαɴ вαşαrмıѕѕıɴ deмeĸтιr..

Yanıtla #3 : 16 Haziran 2012, 16:02:32
tsk arkadaslar

Yanıtla #4 : 16 Haziran 2012, 18:37:59
emegine saglık devran bu faydalı paylasımın için tskr
Görme duyumu kaybettim artık Görmezden geliyorum :) Linkleri göremezsiniz.. Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Yanıtla #5 : 15 Eylül 2012, 16:56:41
Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler...

Yanıtla #6 : 01 Kasım 2012, 02:38:47
cok Güzel bir Anlatim Tskler
AgLarKeN YaNiMiZDa OLmAYaNLaR.. GüLeRKeN GöLGe YaPMaSiNLaR...

Flatcastnezlesi.com - Flatcast index Flatcasttema | Flatcast Destek | Flatcast Yardım

Tüm Hakları Saklıdır.| www.flatcastnezlesi.com | 2012-2016

By cagaTay